Žiniasklaidos atstovai gilino žinias kibernetinio saugumo tema

Spalio 23 d. daugiau nei 20 žiniasklaidos atstovų Lietuvos kariuomenės Gedimino štabo batalione vykusio žurnalistų žygio „Kibernetiniais takais 2018“ metu susipažino su kibernetine situacija Lietuvoje, Lietuvos kariuomenės pajėgumais šioje srityje bei kokios kibernetinių grėsmių tendencijos Lietuvoje. Dalyviai mokėsi kaip identifikuoti tokias grėsmes, suvaldyti incidentus, vertinti informacinę aplinką.

 

Susirinkusiuosius pasveikinęs krašto apsaugos viceministras Edvinas Kerza atkreipė dėmesį į nuolat augantį kibernetinių atakų skaičių, naujus, vis labiau rafinuotus programišių naudojamus atakų būdus, jų kompleksiškumą ir pabrėžė deramo atsako svarbą bei kibernetinių pajėgumų konsolidavimo reikšmę.

 

Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis susitikęs su renginio dalyviais džiaugėsi žiniasklaidos susidomėjimu kibernetine tema ir noru stiprinti savo gebėjimus atpažinti tokias grėsmes bei pačių žiniasklaidos priemonių atsparumą.

 

Dalyviai praktiškai galėjo pamatyti kaip nesudėtinga perimti slaptažodžius, įsilaužti į svetaines ir kokie būdai siekiant apsisaugoti.