Vilniuje bus diskutuojama kaip stiprinti Europos ir JAV atsparumą

Antrus metus iš eilės rengiama tarptautinė Prezidento Valdo Adamkaus vardo konferencija. Šiemet jos tema „Europos ir Transatlantinio atsparumo atkūrimas“. Konferencija vyks rugpjūčio 22 dieną, Vilniaus universiteto Mažojoje Auloje.

Konferencijoje dalyvaus Lietuvos ir pasaulio politikai, iškilūs visuomenės veikėjai, žurnalistai ir kiti svečiai, tarp jų ir Gruzijos Premjeras Mamuka Bakhtadze, buvęs Ukrainos prezidentas Viktoras Juščenka, NATO, Europos parlamento, JAV Kongresų rūmų atstovai, įvairių šalių ministrai ir parlamentų nariai.

Esminis konferencijos tikslas – sustiprinti Transatlantinės šeimos vienybę, kurią šiuo metu skaldo įvairūs, taip pat ir vidiniai faktoriai. Diskutuojant su iškiliausiais pasaulio politikos lyderiais bus stengiamasi pastūmėti šią šeimą ne tik vienytis, bet ir kurti tokias išorines strategijas, kurios kuo efektyviau darytų įtaką mūsų Rytų kaimynėms ir Rusijai.

Renginio metu bus siekiama paliesti tris svarbiausias temas:

  • Kaip sustiprinti Europos ir JAV vienybę ir atsispirti ypač stipriems bandymams mus suskaldyti?
  • Kaip užbaigti vieningos ir laisvos Europos kūrimą bei atsispirti jau dešimtmetį trunkančiai Rusijos invazijai į Europą?
  • Kaip pakeisti Rusiją, padaryti ją demokratiškesne ir europietiškesne neparsiduodant Kremliaus įtakai?

Konferenciją organizuoja Prezidento Valdo Adamkaus biblioteka, Tarptautinis Respublikonų institutas, McCaino Tarptautinės lyderystės institutas, Atlantic Council, Kempinski Hotel Cathedral Square Vilnius ir kiti Adamkaus fondo draugai.