VIDEO: netikros naujienos seriale Homeland ir žalieji žmogeliukai Okkupert

Serialų kūrimas žengia koja kojon su visai netolimos praeities įvykiais. Štai septintame (ir, panašu, priešpaskutiniame) serialo “Tėvynė” (Homeland) sezone matome Rusijos skleidžiamų netikrų naujienų panaudojimą prieš JAV prezidentę.

GRU agentas, kurį vaidina Kaliningrado srityje gimęs Costa Ronin (beje, jis panašų vaidmenį atlieka ir kitame seriale apie Rusijos šnipus – The Americans) veikia Vašingtono panosėje skleisdamas netikras naujienas ir taip bandydamas sukompromituoti prezidentę. Suprantama, serialo pagrindinė veikėja Carrie Mathison (aktorė Claire Danes), ir čia gelbėja savo šalį: matome America first požiūrį net jos santykių su dukterimi kontekste. Kai kurie įvykiai vyksta Maskvoje, bet scenos filmuotos Budapešte, Vengrijoje.

Ar buvo bandymų susitarti dėl fimavimų Maskvoje galime tik spėlioti, tačiau 2015 metais pasirodžius kitam serialui – norvegų ir švedų „Okupuoti“ (Okkupert), Rusija oficialiai protestavo, prieš, anot jų nepagrįstą Rusijos vaizdavimą kaip agresorių. Seriale vaizduojama netolima ateitis kai Rusija panašiais į Krypo aneksiją metodais okupuoja Norvegiją, JAV nesikiša, o Europos Sąjunga tradiciškai apsiriboja reikšdama „susirūpinimus“. Beje, šiame seriale Rusijos ambasadorę Norvegijoje vaidina Ingeborga Dapkūnaitė.

Serialus Homeland, Okkupert ir The Americans rekomenduojame visiems infokarai.lt skaitytojams.

Homeland septinto sezono anonsas: