„Twitter“ suspendavo 70 milijonų įtartinų paskyrų

Populiariausiose interneto platformose vyksta svarbūs pokyčiai, susiję su kova prieš propagandą ir netikras naujienas. Balandį rašėme, kad „Facebook“ imasi kovoti su netikromis naujienomis. Liepos pradžioje paaiškėjo, kad mikrotinklaraščių ir socialinių tinklų svetainė „Twitter“ per šių metų gegužės ir birželio mėnesius suspendavo net 70 milijonų įtartinų paskyrų.

Pastaraisiais mėnesiais vykęs netikrų „Twitter“ paskyrų šalinimas buvo tokio plataus masto, kad, spėjama, tai turėjo aiškiai pasimatyti net ir kritusioje svetainės lankomumo statistikoje. Nepaisant to, liepos mėnesį paskyrų stabdymas vyksta „tokiu pačiu tempu“, teigiama pranešime.

„Twitter“ paskyrų šalinimas akivaizdžiai susijęs su prieš 2016 metų JAV prezidento rinkimus vykusia agresyvia Rusijos dezinformacijos kampanija šioje svetainėje. Sankt Peterburgo trolių fabriko skleistas turinys, kuris buvo aktyviai publikuojamas ir „Twitter“ svetainėje, suklaidino daugybę amerikiečių, tarp jų ir žinomų politikų, žurnalistų ir pramogų pasaulio atstovų, kurie dalinosi netikrų paskyrų skelbiamu turiniu.