Pateiktos EK ekspertų rekomendacijos kovai su „fake news“

Europos Komisijos suburta ekspertų grupė kovo 12 dieną pristatė ataskaitą, kurioje pateikiamos rekomendacijos kovai su netikrų naujienų (angl. fake news) ir dezinformacijos sklaida internete. Ataskaita apima visas netikros, netikslios ir klaidinančios informacijos formas, kai ji kuriama ir skleidžiama specialiai siekiant pakenkti visuomenei ar gauti pelno.

Ekspertai pasisako prieš tokias pernelyg supaprastintas kovos su dezinformacija formas, kaip cenzūra. Pateikiamos rekomendacijos galimoms reakcijoms į netikras naujienas ir dezinformaciją susideda iš penkių esminių dalių, kurių esmė:

  1. padidinti internete publikuojamų naujienų skaidrumą, skatinant duomenų apie sistemas, leidžiančias sklisti naujienoms internete, mainus;
  2. skatinti medijų ir informacinį raštingumą, taip padedant piliečiams atmesti dezinformaciją naršant internete;
  3. sukurti įrankius, suteiksiančius galią interneto vartotojams ir žurnalistams pasipriešinti dezinformacijai, puoselėjant pozityvų įsitraukimą į sparčiai tobulėjančias informacines technologijas;
  4. saugoti europietiškos naujienų žiniasklaidos ekosistemos įvairovę ir darną;
  5. skatinti tęstinius tyrimus, siekiant nustatyti dezinformacijos poveikį Europoje, įvertinti priemones, naudojamas skirtingų veikėjų, ir nuolat koreguoti būtinas reakcijas.

Visą ataskaitą galite parsisiųsti paspaudę šią nuorodą: https://goo.gl/kn8tfA