Paskaita apie Rusijos informacinį karą ir pagauto melagio strategiją

2018 rugsėjo 21 d. 13.00 val. Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto 510 auditorijoje vyks doc. dr. Manto Martišiaus paskaita „Rusijos vykdomas informacinis karas“.

Įsivaizduokite, kad pažįstamas žmogus jums papasakojo kažkiek keistą, bet įdomią ir įtraukiančią istoriją. Ta istorija pakeitė jūsų požiūrį, privertė naujai pažvelgti į įvairius dalykus, kitaip apmąstyti kažką, kuo galbūt jau seniai abejojote. Jaučiatės pakylėti ir sužavėti savo pažįstamo išmintimi.

„O tada sužinote, kad tas pažįstamas, švelniai tariant, apsimelavo. Visa tai, ką jis sakė, buvo netiesa. Kaip tada elgsitės? Greičiausiai pradėsite žiūrėti į tokio žmogaus kalbas skeptiškai, abejoti viskuo, ką jis sako. Štai tokia situacija Vakarams atsitiko su Rusija, tokioje situacijoje mes dabar gyvename“, – paaiškina Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto docentas dr. Mantas Martišius.

Apsimelavęs ir pasitikėjimą praradęs žmogus, norėdamas toliau skleisti savo žinią, turės imtis kitokios strategijos. Gal jis bandys teisinti savo melą tuo, kad jūs irgi ne kartą melavote. Gal lauks, kol nuleisite skeptiškumo kartelę ir bandys vėl įpiršti savo teiginius. Jei bandysite tam priešintis, prasidės informacinis karas. Toks, kokį dabar galime matyti, ir toks, apie kokį Vilniaus universiteto docentas penktadienį pasakos mokslo festivalio „Erdvėlaivis Žemė“ renginyje.

„Savo paskaitoje bandysiu paaiškinti, kaip šią situaciją mato Rusija ir kaip matome mes. Kokius privalumus abi pusės turi, kokios yra abiejų pusių silpnybės. Apskritai bus pateiktas platesnis situacijos vaizdas, kurį mums labai svarbu pamatyti“, – pabrėžia M. Martišius.

Paskaita „Rusijos vykdomas informacinis karas“ yra mokslo populiarinimo festivalio „Erdvėlaivis Žemė“ dalis. Planuojančius atvykti klausytis paskaitos prašome užsiregistruoti čia: https://www.mokslofestivalis.eu/renginys/2018/rusijos-vykdomas-informacinis-karas/.