Naujoje knygoje apie netikras naujienas – jų atpažinimo žemėlapis

Paskutinę kalendorinės žiemos dieną Londone buvo pristatytas bendras NATO strateginės komunikacijos centro ir King’s College London kūrinys – knyga „Fake News. A Roadmap“ („Netikros naujienos: žemėlapis“).

Video iš pristatymo galima pažiūrėti čia.

Knygoje pažymima, jog netikros naujienos (angl. Fake news) užima vis svarbesnę vietą mūsų gyvenime ir daro įtaką skirtingoms jo sferoms. Ypač netikrų naujienų reikšmė ir poveikis jaučiami politiniame lauke.

Pristatyta knyga iš tikrųjų sudaryta žemėlapio principu. Skirtingos jos kryptys nagrinėja skirtingas netikrų naujienų funkcionavimo sferas. Iš viso knyga turi 10 krypčių. Pirma kryptis – netikrų naujienų reikšmė, vedant populistus į politines pergales. Antra kryptis – netikrų naujienų ir „po-tiesos“ (angl. Post-truth) situacijos nagrinėjimas istorinėje perspektyvoje. Trečioje kryptyje nagrinėjama tiesos ir jos įrodymo problematika. Ketvirtoje kryptyje užduodamas klausimas – ar politikai apskritai turi teisę meluoti? Penkta kryptis skirta klausimui, kaip naujos medijų technologijos paveikė demokratėjimo procesą ir tiesos principą. Šeštoje kryptyje nagrinėjimas netikrų naujienų poveikis bendram pasitikėjimo principui. Septinta ir aštunta kryptys nagrinėja, kaip nurodyta knygoje, „tiesos reikšmę“ strateginėje teroristinės organizacijos Daesh ir Šiaurės Korėjos komunikacijoje. Devintoje kryptyje analizuojamas Rusijos požiūris į dezinformaciją. Dešimta kryptis aptaria galimybes reaguoti į netikras naujienas bei siekia sukelti platesnę diskusiją, aptariant minėtą iššūkį.

Gauti skaitmeninę knygos kopiją kol kas galima tik prisijungus prie King’s College London strateginės komunikacijos centro naujienų gavimo elektroniniu paštu sistemos: https://kcl.us17.list-manage.com/subscribe?u=e4a2a58296a2a2d99e8c01a79&id=bb66a339dc