Mark Zuckerberg pripažino, kad „Facebook“ tapo karo lauku

Mark Zuckerberg

Antradienį prasidėjusio ir trečiadienį besitęsusio socialinių tinklų giganto „Facebook“ įkūrėjo ir dabartinio vadovo Mark Zuckerberg liudijimo prieš JAV Senatą metu daugiau nei tiesiogiai buvo įvardinta Rusijos problema. Po Rusijos įvykdyto Ukrainai priklausančio Krymo pusiasalio okupacijos vis prastėjant Vakarų ir Rusijos santykiams, o daliai ekspertų kalbant apie „naująjį šaltąjį karą“, vieno didžiausių socialinių tinklų pasaulyje atstovui teko pripažinti, kad mažas ginklavimosi varžybų frontas veikia ne kur kitur, o jų pačių teritorijoje.

M. Zuckerberg Senatui teigė, kad „ <…> Rusijoje yra žmonių, kurių darbas yra išnaudoti mūsų sistemas, o taip pat ir kitas interneto sistemas. Taigi, tai yra ginklavimosi varžybos, taip? Turiu galvoje, jie taps vis geresni, todėl mums reikia investuoti, kad mes taip pat taptume geresni. Būtent todėl vienas iš dalykų, kuriuos minėjau anksčiau, yra tai, kad mes iki šių metų pabaigos turėsime daugiau 20 tūkst. asmenų, kurie dirbs su saugumu ir turinio priežiūra kompanijos mastu.“

Antradienį vykusių pirmųjų klausymų metu Rusija buvo paminėta net 38 kartus. Tai buvo antras pagal paminėjimų skaičių subjektas. Daugiau kartų buvo paminėta tik liūdnai pagarsėjusi „Cambridge Analytica“ – jos vardą buvo galima išgirsti net 78 kartus. Tebesitęsiančių debatų dėl socialiniuose tinkluose kaip virusas plintančios propagandos ir dezinformacijos fone, Rusija labiausiai pagarsėjo dėl profesionalių interneto trolių organizacijos, besislepiančios po „Interneto tyrimų agentūros“ vardu, vykdomų operacijų įvairiuose socialiniuose tinkluose.