Danijos pilietis Malaizijoje už netikrų naujienų platinimą atsidūrė kalėjime

Fake news

Nesenai kalbėjome apie per pasaulį besiritančią politikų kovos su netikromis naujienomis bangą, atskirai rašėme ir apie Malaizijoje priimtą drakonišką įstatymą, kuris netikras naujienas platinantiems asmenims grasina net iki 6 metų laisvės atėmimo bausme. Pirmosios šio įstatymo aukos ilgai laukti nereikėjo – šią savaitę ja tapo Danijos pilietis.

Salah Salem Saleh Sulaiman, jemenietiškų šaknų Danijos pilietis, į Malaiziją atvykęs atostogauti čia spėjo praleisti dvi savaites. Šio vizito metu vyriškis įsivėlė į incidentą, kai šalia buvo pašautas žmogus. Praėjus dviems dienoms po įvykio, Sulaiman į „YouTube“ įkėlė vaizdo medžiagą, kurioje teigė, kad vietos policijai prireikė valandos atvykti į įvykio vietą. Policija tokią informaciją paneigė, teigdama, kad nuo pranešimo iki atvykimo į įvykio vietą praėjo vos 8 minutės. Būtent šis neatitikimas vyriškio išplatintą vaizdo medžiagą, kaltintojų ir teisėjų nuomone, pavertė netikra naujiena, o jį patį – naujojo įstatymo pažeidėju.

Sulaiman buvo nuteistas 1 savaitės laisvės atėmimo bausme ir turės sumokėti 2,5 tūkst. JAV dolerių dydžio baudą. Maksimali įstatymo numatoma bausmė yra 6 metai kalėjimo ir 128 tūkst. JAV dolerių bauda.