Cheminio ginklo korta informaciniame kare

Rusijos kariuomenės atstovai Sirijoje pareiškė, kad kovotojai rengia provokacijas naudodami cheminį ginklą Rytų Gutoje, kur pastaruoju metu fiksuojamos masinės civilių gyventojų žūtys. Manoma, kad šis pareiškimas gali būti tiesioginio informacinio karo elementas, skirtas paslėpti tikrą šių tragiškų įvykių kaltininką.

Galima priminti, jog cheminio ginklo panaudojimu – taip pat ir prieš civilius, yra kaltinamas Sirijos diktatorius Bašaras Asadas ir jam ištikimi kariniai daliniai. Kruviname pilietiniame Sirijos konflikte jį taip pat aktyviai palaiko Rusija. Kremlius ir anksčiau teigė, jog cheminį ginklą konflikto zonoje naudoja ne Asado pajėgos, tačiau jį nuversti siekiančios susivienijusios opozicijos kovotojai.

Tai jau ne pirmas bandymas aplink Sirijos konfliktą vykstančiame informaciniame kare „įrodyti“, jog cheminį ginklą naudoja opozicija ir jos sąjungininkai. Čia galima prisiminti ir mums artimą istoriją – įsilaužimą į BNS sistemą 2017 metų balandį. Anuomet per nulaužtą naujienų agentūros sistemą buvo paskleista žinia, jog per mokymus Latvijoje „JAV kariai apsinuodijo cheminiame ginkle naudojamomis dujomis“, taip netiesiogiai „nurodant“, jog būtent amerikiečiai turi (ir, atitinkamai, naudoja) cheminį ginklą.

Dabartinis pareiškimas apie rengiamą provokaciją greičiausiai byloja apie tai, jog Sirijoje išties vėl ruošiamasi panaudoti cheminį ginklą. Tačiau labai sunku vertinti Rusijos kariuomenės atstovų pareiškimus kaip patikimus. Neatmetama galimybė, jog minėto pareiškimo tikslas – užbėgti už akių kaltinimui bei bent jau informacinėje erdvėje sukelti abejones dėl to, kas yra rengiamos atakos kaltininkas.