Atskleista „dispečerio Karloso“ paslaptis

Lėktuvas

Visada atsiranda žmonių, kuriems pinigai nekvepia. Taip, ko gero, galima pasakyti apie Jose Carlosą Barriosą Sanchezą, kuris, kaip išsiaiškino „Radio Free Europe“, ir buvo tuo paslaptingu „dispečeriu Karlosu“, kuris neva dirbdamas Borispolio oro uoste 2014 m. liepos 17 dieną matė, kaip „du ukrainiečių naikintuvai persekiojo „Malaizijos oro linijų“ lėktuvą“. Šiais „įrodymais“ buvo paremtas aršus Rusijos bandymas suversti kaltę dėl MH17 reiso sunaikinimo Kijevui.

Būtina paminėti, jog „dispečerį Karlosą“ citavo aukšti Rusijos pareigūnai, įskaitant ir patį Vladimirą Putiną. Šiam paslaptingam „liudininkui“ net buvo sugalvota biografija – neva jis savo laiku buvo priverstas pabėgti iš Ispanijos į Ukrainą dėl prorusiškos pozicijos.

„Radio Free Europe“ atliktas žurnalistinis tyrimas sustatė daugelį taškų ant „i“. Netikru dispečeriu pasirodė esąs Ispanijos pilietis Carlos Barrios Sanchez. Jis niekada nebuvo Ukrainoje, tačiau nemažai laiko praleido Rumunijoje, kur jam teko bendrauti su teisėsaugos organais dėl pinigų prievartavimo apgaulės būdu. Pranešama, jog dėl sukčiavimo jo buvo ieškoma ir Ispanijoje.

Nurodoma, kad „dispečerio Karloso“ vaidmeniui atlikti minėtą asmenį pasamdė Rusijos tarptautinis televizijos kanalas „RT“. Už „liudijimus“ ir atitinkamus įrašus socialiniame tinkle „Twitter“ Carlos Barrios Sanchez iš viso gavo 48 tūkst. JAV dolerių.

Galima priminti, jog keleivinio „Malaizijos oro linijų“ lėktuvo, skridusio reisu MH17, numušimas tapo skaudžiu ir vienu įsimintiniausių konflikto Donbaso regione epizodu. Nors šios tragedijos tyrimas dar tęsiasi, labiausiai tikėtina yra versija, jog lėktuvas buvo numuštas iš priešlėktuvinės sistemos „Buk“, kurią separatistams perdavė Rusija. Kremlius visaip stengiasi paneigti šią versiją ir nuo pat incidento dienos verčia kaltę Ukrainai, naudodamas tam aiškiai suklastotus „įrodymus“.